Logo,Tiger3,Go3,Tiger 3 Enterprise,Edevlet,Efatura,Edefter,Earşiv,Tiger Wings,Tiger HR
simple web templates

BANKA EKSTRESİ AKTARIMI 

Collector LOGO ürünleri data’sını oluşturan kart ve fişlerin; aynı network içerisinde yer alan kaynak server, database ve firmadan, hedef server, database ve firmaya manuel veya otomatik aktarımını sağlamak amacıyla geliştirilmiş özel bir üründür.

Farklı firmalara veri gönderimini, grup şirketleri arasında veri aktarımlarını, tanımlı firmalar arasında çapraz fiş ve belge gönderimlerini sağlamaktadır.

Merkezi yöneti m ile manuel ve otomatik aktarım parametreleri tanımlanabilir. Birden fazla şablon tanımlanarak, farklı parametrelere göre farklı aktarım seçenekleri sağlanabilir. LOGO’nun GO3, Tiger3 ve Tiger Enterprise ürünleri ile anlık ve tam entegrasyonludur.

Kredi Kartı Pos Ekstrelerinin Aktarımı:  İnternet bankacılığından alınan excel formatları veya üye işyeri numarasına göre bankalardan alınan kredi kartı pos ekstreleri banka bazında farklılık göstermektedir. Bu uygulama her bankanın pos ekstresini otomatik olarak yorumlayacak biçimde geliştirilmiştir. Bankalardan alınan bu ekstrelerinin LOGO’ya banka işlem fişi olarak aktarılmasını sağlar. Üye işyeri numaralarına göre hangi banka hesabına, işyeri, bölüm ve masraf merkezlerine aktarılması parametrelerle ayarlanır. 
ÜRÜNÜN DİĞER ÜRÜNLERDEN FARKLILIKLARI :  Bankalardan alınan pos ekstrelerinin otomatik olarak yorumlanması sağlanır. Pos ekstrelerinin banka bazında değişen brüt veya net tutarlarının aktarılması sağlanır. 
Komisyon tutarlarının ve hesaba geçen tutarların otomatik yorumlanması yapılır.  Parametre tanım ekranlarıyla banka ekstrelerinin tümünün yorumlanması sağlanır. 
ÜRÜN DETAYI :Banka ekstrelerinin çok az manuel işlem ile hatasız olarak LOGO’ya aktarılması sağlanmaktadır. 
Her bankadan alınan excel ekstresi farklılık göstermektedir. Parametre ekranlarıyla ekstrelerdeki kayıtların hangi satırdan başlayarak alınacağı tarih, açıklama, borç, alacak, işlem tip kodu, borçlu IBAN, alacaklı IBAN, fon miktarı, sütun numaraları belirtilebilmektedir. 
 Banka tip kod tanımlaması ekranında ekstre açıklamaları veya ekstrelerden gelen işlem tip kodları tanımlanarak bu açıklamaya veya koda göre aktarılacak fiş tipi, banka kodu, cari hesap kodu, muhasebe hesap kodu tanımlanabilir. Bu sayede aynı açıklama ve aynı işlem tip kodu ile birlikte gelen ekstre satırlarının otomatik yorumlanması sağlanmış olur. 
Ekstrelerde gelen borçlu IBAN, alacaklı IBAN numaraları mevcut ise LOGO’dan bu IBAN numaralarına ait banka ve cari hesap kartları otomatik sorgulanarak ilgili banka hesap kodu, cari hesap kodunun bulunabilmesi sağlanmıştır. 
İstenir ise ekstre satırlarındaki fiş tipi banka, hesap kodu, cari hesap kodu ve muhasebe hesap kodu kullanıcı tarafından belirlenebilmektedir. Yorumlanan ekstre kayıtları LOGO’ya gelen havale fişi, gönderilen havale fişi, banka işlem fişi ve banka virman fişi olarak aktarılabilmektedir. Banka Kredi Kartı Pos Ekstrelerinin Aktarımı: 
Banka kredi kartı pos ekstrelerinin çok az manuel işlem ile hatasız olarak LOGO’ya aktarılması sağlanmaktadır. 
Bazı bankalar kredi kartı pos ekstrelerini ayrı excel dosyası formatında göndermektedirler. 
Bazı bankalar ise pos ekstrelerini diğer ekstre kayıtları ile aynı excel sayfasında göndermektedirler. Her banka için ayrı ayrı geliştirme ile ister kredi kartı pos ekstre formatı olsun, ister tüm kayıtların olduğu format olsun, bu excel sayfalarından sadece kredi kartı işlemlerini ilgilendiren kayıtlar otomatik olarak seçilmektedir. 
 Bankadan çekilen tutarlar ve kesilen komisyonlar otomatik olarak seçilmektedir. Bu kayıtlar LOGO’ya banka işlem fişi olarak aktarılmakta ve ilgili muhasebe kodlarının atanması yine otomatik olarak yapılmaktadır. 
Bazı bankalar net, bazı bankalar brüt çalıştığından bunun ayrımıda banka bazında otomatik olarak yapılmaktadır. 

LOGO’nun GO3,GO3, Tiger3, Tiger Enterprise ve MMPLUS ürünleri ile anlık ve tam entegrasyon 

Tek merkezden aktarımların yönetimi ,Ayrıntılı genel parametre yapılandırılması. 

Banka İşlem Fişi ;Her banka için ayrı ayrı yapılan geliştirme ile, ister kredi kartı pos ekstre formatı olsun, ister tüm kayıtların olduğu format olsun, bu excel sayfalarından sadece kredi kartı işlemlerini ilgilendiren kayıtlar otomatik olarak ayıklanmaktadır. 

Bankadan çekilen tutarlar ve kesilen komisyonlar yine otomatik olarak bu ekstrelerden çekilmektedir.  Logoya banka işlem fişi olarak aktarılmak da ve ilgili muhasebe kodlarının atanması yine otomatik olarak yapılmaktadır. 

Bazı bankalar net, bazı bankalar brüt çalıştığından bunun da ayrımı otomatik olarak yapılmaktadır.

Anahtar Çözüm Logo Yazılım Kurumsal ve Kobi Ürünler Satış, Eğitim, Destek ve Danışmanlık


ANAHTAR ÇÖZÜM BİLGİ İŞLEM LTD. ŞTİ

Eski Üsküdar Yolu Çankırı Sok. No:1 Kat:2 D:6 İçerenköy-Ataşehir / İstanbul

Tel :  (0216) 574 86 74 pbx 
Email: anahtar@anahtarcozum.com.tr